Výroba a materiály

TEXTILIE

Většina našich produktů se vyrábí z přírodních materiálů a to z bavlny nebo lnu. Pokud byla nutná příměs polyesteru, tak hlídáme maximálně 20% této příměsi.

Pak tu máme další část produktů u kterých je vysloveně potřeba, aby byly lehké a rychle schnuly po vyprání. Ne vždy je to možné, ale snažíme se alespoň volit takový polyester, který má certifikaci Öko-Tex třída 1. Jedná se o nejznámější označení pro textilie testované na přítomnost škodlivin. Můžete si být tedy zcela jisti, že při jejich výrobě nebyly použity žádné chemické látky. Tyto polyestery jsou zcela neškodné na styk s potravinou a vhodné i pro děti do 3 let.

Veškeré produkty na tomto e-shopu jsou sice z materiálů, které lze prát na 60°C a sušit v sušičce, ovšem zbytečně se tímto zkracuje jejich životnost.

My doporučujeme produkty prát na 40°C a nechat uschnout na vzduchu, aby Vám vydržely co nejdéle.

 

TIP:

Při každém použití houbičky a hadříku je vyždímejte a nově do nich zapracujte mycí prostředek-působí totiž antibakteriálně. Jednou za čas je můžete naložit i do octové vody, kvůli desinfekci.

 

PEČÍCÍ PAPÍR

Papír nám dodává externí dodavatel specializující se na teflonové úpravy. Tento materiál se uchytil převážně právě v gastronomii pro jeho výhodné vlastnosti. Je vyroben ze sklolaminátu s teflonovou povrchovou úpravou, kterou najdete v každé domácnosti. Je přímo určený na stříhání na menší tvary, proto není nutné se obávat poškození vláken. Ovšem i nadále je nutné se k němu chovat stejně jako k jiným teflonovým povrchům. Je tedy dobré používat spíše dřevěné nebo plastové náčiní, aby vám vydržel co nejdéle.

Po roce intenzivního používání doporučujeme papír nahradit za nový i když vydrží určitě ještě déle.

Papír nese certifikát o způsobilosti styku s potravinou.

 

TIP:

Papír jednoduše umyjte jakýmkoliv mycím prostředkem a opláchněte teplou vodu nebo ho klidně dejte i do myčky na nádobí.

Zpět do obchodu